Artykuł sponsorowany

Rodzaje basenów ogrodowych na posesje prywatne

Rodzaje basenów ogrodowych na posesje prywatne

Basen ogrodowy to marzenie wielu właścicieli domów, które można spełnić dzięki różnorodnym dostępnym opcjom. Wybór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych potrzeb, budżetu oraz warunków działki. W tym artykule przedstawimy trzy rodzaje basenów ogrodowych, które z pewnością urozmaicą czas spędzany na własnej posesji.

Baseny stelażowe - prostota i funkcjonalność

Baseny stelażowe to popularny wybór wśród osób poszukujących prostego i funkcjonalnego rozwiązania. Ich konstrukcja opiera się na metalowym stelażu oraz wytrzymałej folii, która tworzy zbiornik na wodę. Montaż takiego basenu jest szybki i łatwy, a jego demontaż po sezonie letnim nie stanowi problemu. Baseny stelażowe występują w różnych kształtach (okrągłe, prostokątne) oraz rozmiarach, co pozwala dopasować je do indywidualnych potrzeb i możliwości działki. Dodatkowym atutem jest atrakcyjna cena, która sprawia, że basen stelażowy jest dostępny dla szerokiego grona odbiorców.

Baseny betonowe - trwałość i elegancja

Dla osób poszukujących trwałego i eleganckiego rozwiązania idealnym wyborem będą baseny betonowe. Ich konstrukcja opiera się na żelbetonowym zbiorniku, który zapewnia wyjątkową trwałość i odporność na uszkodzenia. Baseny betonowe mogą być wykonywane na zamówienie, co pozwala na swobodne kształtowanie ich formy oraz wielkości. Dzięki temu można uzyskać niepowtarzalny efekt, który będzie idealnie wpasowany w aranżację ogrodu. Warto jednak pamiętać, że budowa basenu betonowego wiąże się z większymi kosztami oraz dłuższym czasem realizacji niż w przypadku basenów stelażowych.

Baseny z poliestru - szybki montaż i różnorodność wzorów

Baseny z poliestru to kolejna opcja dla osób pragnących posiadać własny basen ogrodowy. Są one wykonane z jednolitej bryły poliestrowej, która jest lekka, trwała i łatwa w utrzymaniu. Montaż takiego basenu polega na umieszczeniu go w wykopie oraz zabezpieczeniu przed przemieszczeniem, co znacznie skraca czas realizacji w porównaniu do basenów betonowych. Baseny z poliestru dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach, a także w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych upodobań. Warto jednak mieć na uwadze, że cena basenów z poliestru może być wyższa niż w przypadku basenów stelażowych.