Artykuł sponsorowany

Nietuzinkowy wystrój niskim kosztem, czyli szkło lakierowane w łazience

Nietuzinkowy wystrój niskim kosztem, czyli szkło lakierowane w łazience

Szkło lakierowane to nowoczesne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność wśród osób pragnących nadać swoim wnętrzom niepowtarzalny charakter. Szczególnie polecane jest w łazienkach, gdzie dzięki swojej estetyce i funkcjonalności może zastąpić tradycyjne płytki ceramiczne. Warto dowiedzieć się więcej o tym materiałach, jego zaletach oraz możliwościach zastosowania.

Jakie są zalety stosowania szkła lakierowanego w łazience?

Szkło lakierowane to rodzaj hartowanego szkła, które pokryte jest warstwą farby. Dzięki temu uzyskuje się efekt jednolitej powierzchni o intensywnym kolorze. Szkło to posiada wiele zalet, które sprawiają, że warto zastanowić się nad jego zastosowaniem w łazience. Przede wszystkim jest to materiał bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wilgoci. Ponadto, szkło lakierowane jest łatwe w utrzymaniu czystości - wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką, aby pozbyć się zabrudzeń. Dodatkowo, szkło lakierowane jest materiałem ekologicznym i bezpiecznym dla zdrowia.

Jednym z głównych atutów szkła lakierowanego w łazience jest jego wyjątkowa estetyka. Dzięki szerokiej gamie kolorów i wzorów można dobrać szkło idealnie pasujące do stylu wnętrza. Warto zwrócić uwagę na możliwość zamówienia szkła z dowolnym wzorem graficznym, co daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Można również zdecydować się na szkło lakierowane z efektem lustra, które optycznie powiększy przestrzeń w łazience.

Szkło lakierowane może być stosowane praktycznie w każdym pomieszczeniu, jednak szczególnie dobrze sprawdza się w łazienkach. Można je wykorzystać zarówno jako okładzinę ścian, jak i podłóg. W przypadku ścian, szkło lakierowane może zastąpić tradycyjne płytki ceramiczne, tworząc jednolitą powierzchnię o intensywnym kolorze. Świetnie sprawdzi się również jako materiał na parawan nawannowy lub kabiny prysznicowe. Jeśli chodzi o podłogi, warto zdecydować się na szkło antypoślizgowe, które zapewni bezpieczeństwo użytkowania.