Artykuł sponsorowany

Na co zwracać uwagę przy wyborze płyty gazowej?

Na co zwracać uwagę przy wyborze płyty gazowej?

Wybór odpowiedniej płyty gazowej może być kluczowy dla komfortu gotowania i bezpieczeństwa w kuchni. Istnieje wiele czynników, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem, takich jak rodzaj płyty, liczba palników czy funkcje dodatkowe. 

Rodzaje płyt gazowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje płyt gazowych, które można podzielić na trzy główne kategorie. Pierwszą z nich są tradycyjne płyty gazowe ze stali nierdzewnej, które są odporne na korozję i łatwe w czyszczeniu. Drugą opcją są płyty szklane, które charakteryzują się eleganckim wyglądem i łatwością utrzymania w czystości. Trzecią kategorią są płyty gazowe z emaliowanymi rusztami, które oferują stabilność naczyń podczas gotowania oraz łatwość czyszczenia. 

Liczba i rodzaj palników

Liczba palników na płycie gazowej może się różnić w zależności od potrzeb użytkownika. Standardowo, większość modeli oferuje od 2 do 5 palników, jednak istnieją również płyty z większą ilością palników. Przy wyborze liczby palników warto zastanowić się nad tym, jak często gotujemy i ile potraw przygotowujemy jednocześnie. Ponadto, warto zwrócić uwagę na rodzaj palników – niektóre modele oferują palniki o różnych mocach, co pozwala na precyzyjne dostosowanie temperatury podczas gotowania.

Funkcje dodatkowe

Nowoczesne płyty gazowe mogą być wyposażone w różne funkcje dodatkowe, które ułatwiają korzystanie z urządzenia. Jedną z nich jest system bezpieczeństwa, który automatycznie odcina dopływ gazu w przypadku zgaśnięcia płomienia. Inne przydatne funkcje to wskaźnik ciepła resztkowego, który informuje o tym, że płyta jest jeszcze gorąca po wyłączeniu urządzenia, czy elektroniczny zapalacz umożliwiający łatwe i szybkie rozpalenie palnika. Warto również zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości rusztów oraz łatwość demontażu elementów płyty do czyszczenia.

Płyta gazowa w outlecie

Zakup płyty gazowej w outlecie może być dobrym rozwiązaniem dla osób szukających oszczędności. W takich miejscach często oferowane są modele z ekspozycji lub z drobnymi uszkodzeniami, które nie mają wpływu na funkcjonalność urządzenia. Przed zakupem warto jednak dokładnie sprawdzić stan płyty oraz upewnić się, że dany model spełnia nasze oczekiwania pod względem funkcjonalności i estetyki. Ponadto, warto zwrócić uwagę na gwarancję oferowaną przez sprzedawcę – w przypadku zakupu płyty gazowej w outlecie może ona być krótsza niż w przypadku zakupu nowego urządzenia.