Artykuł sponsorowany

Licówki porcelanowe czy korony? Porównanie

Licówki porcelanowe czy korony? Porównanie

Licówki porcelanowe i korony to dwie popularne metody poprawy estetyki zębów, które pozwalają na uzyskanie pięknego uśmiechu. W ostatnich latach wiele osób zastanawia się, która z tych opcji będzie dla nich najlepsza. Oto porównanie tych dwóch metod, które pomoże ci podjąć właściwą decyzję.

Czym charakteryzują się licówki porcelanowe?

Licówki porcelanowe to cienkie płatki ceramiki, które są nakładane na przednią powierzchnię zęba w celu poprawy jego wyglądu. Są one szczególnie polecane osobom z nieestetycznymi przebarwieniami, niewielkimi ubytkami lub krzywymi zębami. Licówki są trwałe i odporne na przebarwienia, a ich zaletą jest także to, że nie wymagają dużego ścierania zdrowej tkanki zęba.

Licówki porcelanowe w Białymstoku czy innym mieście są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą poprawić wygląd swojego uśmiechu bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych zabiegów stomatologicznych. Ponieważ licówki są cienkie i delikatne, nadają się do korekty drobnych wad estetycznych, takich jak przebarwienia czy niewielkie ubytki. Licówki mogą być również stosowane w przypadku diastemy, czyli nadmiernego rozstawienia między zębami. Warto jednak pamiętać, że licówki nie są odpowiednie dla osób z poważnymi problemami zgryzu lub z dużymi ubytkami.

Kiedy warto zdecydować się na korony?

Korony to nakładki, które są umieszczane na zębach w celu odbudowy ich kształtu, wielkości i wyglądu. Są one wykonane z różnych materiałów, takich jak metal, porcelana czy tlenek cyrkonu. Korony są stosowane w przypadku poważniejszych problemów stomatologicznych, takich jak duże ubytki, złamane zęby czy problemy z korzeniami. W przeciwieństwie do licówek, korony wymagają większego ścierania zdrowej tkanki zęba, co może być bardziej inwazyjne dla pacjenta.

Licówki porcelanowe mają wiele zalet, takich jak trwałość, odporność na przebarwienia i możliwość poprawy wyglądu zębów bez konieczności dużego ścierania zdrowej tkanki. Jednakże nie są one odpowiednie dla osób z poważnymi problemami stomatologicznymi, takimi jak duże ubytki czy złamane zęby. Korony natomiast oferują większą ochronę dla uszkodzonych zębów i mogą być stosowane w przypadku poważniejszych problemów. Wadą koron jest konieczność większego ścierania zdrowej tkanki zęba oraz potencjalnie wyższy koszt zabiegu.