Artykuł sponsorowany

Jaki rodzaj bram garażowych cieszy się największą popularnością?

Jaki rodzaj bram garażowych cieszy się największą popularnością?

Wybór odpowiedniej bramy garażowej to istotna decyzja, która wpływa na funkcjonalność, estetykę i bezpieczeństwo naszego domu. W Polsce dostępne są różne rodzaje bram garażowych, jednak nie wszystkie cieszą się taką samą popularnością. W niniejszym artykule przedstawimy trzy rodzaje bram, które zdobyły uznanie wśród polskich użytkowników.

Czy bramy segmentowe są najlepszym wyborem?

Bramy segmentowe to obecnie najpopularniejszy rodzaj bram garażowych w Polsce. Ich główną zaletą jest oszczędność miejsca - składają się z kilku poziomych paneli, które podczas otwierania przesuwają się po prowadnicach zamocowanych do sufitu garażu. Dzięki temu nie zajmują one dodatkowego miejsca przed garażem, co jest szczególnie istotne na małych posesjach. Bramy segmentowe charakteryzują się również wysokim poziomem izolacji termicznej oraz akustycznej, co przekłada się na komfort użytkowania. Ponadto, są one łatwe w montażu i obsłudze, a ich konstrukcja umożliwia zastosowanie różnych systemów napędowych.

Bramy rolowane to kolejny popularny rodzaj bram garażowych w Polsce. Ich konstrukcja opiera się na zwijaniu paneli w specjalny wał, który jest montowany na górze otworu garażowego. W przeciwieństwie do bram segmentowych, bramy rolowane nie wymagają prowadnic biegnących wzdłuż sufitu, co sprawia, że są one idealne dla garaży o niskim lub skośnym suficie. Bramy rolowane są również bardzo wytrzymałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, co sprawia, że ich eksploatacja jest długotrwała. Na przykład, bramy garażowe w Gostyniu często wykonywane są właśnie z tego rodzaju materiałów.

Czy bramy uchylne nadal mają swoich zwolenników?

Mimo że bramy uchylne nie cieszą się już tak dużą popularnością jak kiedyś, to jednak nadal mają swoje grono zwolenników. Ich konstrukcja opiera się na jednym płaskim panelu, który podczas otwierania uchyla się na zewnątrz garażu. Choć takie rozwiązanie może być mniej praktyczne niż w przypadku bram segmentowych czy rolowanych, to jednak bramy uchylne mają swoje zalety. Przede wszystkim są one stosunkowo tanie w zakupie i montażu oraz łatwe w utrzymaniu. Ponadto, dzięki prostocie konstrukcji, bramy uchylne mogą być łatwo dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników, np. poprzez zastosowanie różnych systemów napędowych czy dodatkowych elementów dekoracyjnych.