Artykuł sponsorowany

Czym cechują się protezy premium?

Czym cechują się protezy premium?

Protezy premium to nowoczesne rozwiązanie dla osób, które straciły zęby na skutek chorób, wypadków czy procesów starzenia. Dzięki nim można odzyskać pełną sprawność jamy ustnej oraz estetyczny wygląd uśmiechu. W ostatnich latach rynek stomatologiczny w Polsce dynamicznie się rozwija, a coraz więcej pacjentów decyduje się na tego rodzaju protezy. W artykule przyjrzymy się czterem aspektom, które wyróżniają protezy premium od innych dostępnych na rynku.

Nowoczesne materiały i technologie

Protezy premium wyróżniają się zastosowaniem najnowszych materiałów i technologii, które zapewniają doskonałe dopasowanie do indywidualnych potrzeb pacjenta. Wykorzystuje się tu między innymi specjalistyczne tworzywa sztuczne, takie jak polieterketonketon (PEKK) czy polieteroeterketon (PEEK), które charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na ścieranie. Ponadto produkcja protez premium odbywa się z wykorzystaniem zaawansowanych technik, takich jak druk 3D czy komputerowe projektowanie CAD/CAM, co pozwala na precyzyjne odwzorowanie kształtu i wielkości zgryzu pacjenta. Jeśli chodzi o protezy premium, Warszawa i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Cito-Lab.

Komfort użytkowania

Jednym z kluczowych elementów, które przyciągają pacjentów do wyboru protez premium, jest komfort ich użytkowania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów oraz precyzyjnego dopasowania protezy te są niezwykle lekkie i wygodne w noszeniu. Ponadto minimalizują ryzyko podrażnień dziąseł czy bólu spowodowanego nieprawidłowym ułożeniem protezy. Warto również dodać, że protezy premium są łatwe w utrzymaniu czystości i higieny, co przekłada się na zdrowie jamy ustnej pacjenta.

Estetyka i naturalny wygląd

Protezy premium cechuje nie tylko doskonałe dopasowanie, ale również estetyka i naturalny wygląd. Współczesne technologie pozwalają na stworzenie protez o niemal identycznych kształtach i kolorach jak naturalne zęby pacjenta. Dzięki temu osoba korzystająca z takiej protezy może czuć się pewna siebie i swobodnie się uśmiechać. Dodatkowo specjalistyczne materiały używane do produkcji protez premium są odporne na przebarwienia czy ścieranie, co sprawia, że zachowują swój estetyczny wygląd przez długi czas.